aktuality  |  kontakty  |  dokumenty  |  školská rada  |  SRPŠ ZŠ Krčín  |  ŠD a ŠK |  časopis  |  předměty  |  Parlament  |  ŠPP  |  sport  |  jídelna    
 


 Sportovní novinky

Historický úspěch krčínského florbalu na turnaji Think Blue Cup.Po vítězství v listopadovém okresním kole se ve středu 13. ledna družstvo naší školy zúčastnilo krajského kola florbalového turnaje Think Blue Cup, kde se utkalo s nejlepšími družstvy jednotlivých okresů Královéhradeckého kraje. Postupně se nám podařilo předčit soupeře z Trutnova, Dobrušky, Hradce Králové, Rychnova nad Kněžnou a v dramatickém finále i domácí družstvo Předměřic nad Labem. Tímto postupujeme mezi 16 nejlepších v republice. O postup do republikového finále budeme bojovat 18. března v Olomouci s vítězi kraje Pardubického, Olomouckého, Moravskoslezského, Jihomoravského, Zlínského a kraje Vysočina.
O tento historický úspěch naší školy se zasloužili: Tomáš Řezníček, Michal Praus, Denis Franc, Lukáš Knap, Ondřej Zámečník, Eliška Mazáčová, Krištof Kubišta, Mikuláš Kubišta a Robin Štěpnička.

MLZKY: SOBOTNI FINALOVY TURNAJ

V odkazu je zprává z turnajeZDEPropozice volejbalového centra

Propozice pro Camp 2015 najdeteZDEPropozice pro Tábor 2015 najdeteZDETurnaj Jaroměř - basketbal


Dne 21.11.2014 jsme se tradičně zúčastnily turnaje v basketbalu starších dívek v Jaroměři. Hrálo celkem šest družstev a to naše získalo hezké 4. místo. Děvčata si dobře zahrála a znovu vylepšila hru na "velkém" hřišti.

PODZIMNÍ MINIFOTBAL A FLORBAL


V průběhu října a listopadu se naše družstva zúčastnila okrskových kol v minifotbalu a florbalu.
Po vítězství v okrskovém kole minifotbalu 8.-9. ročníků jsme v okresním finále na své soupeře již nestačili a obsadili konečné páté místo. Nejlepším brankářem turnaje se stal Jakub Škoda (IX.B).

V okrskovém kole ve florbale obsadili chlapci 8.-9. ročníku druhé místo, chlapci 6.-7. ročníku si vítězstvím zajistili postup do okresního finále v Náchodě.

POHÁR ROZHLASU - 2. místo starších chlapců


Družstva starších žáků, mladších a starších žákyň naší školy se ve čtvrtek 15.5.2014 zúčastnila atletického Poháru rozhlasu.
Na výborném druhém místě se v konkurenci osmi škol náchodského okresu umístili chlapci osmého a devátého ročníku.
Na pomyslných stupních vítězů ve svých kategoriích stanuli Aneta Tučková (1.) v hodu míčkem, Karolína Hlávková (3.) v běhu na 60 metrů, Dominika Kvízová (2.) ve vrhu koulí, Radek Tuček (3.) v běhu na 1500 metrů a běhu na 60 metrů, Matyáš Tvrdík (2. - 164 cm!) ve skoku vysokém. O pouhé 4 cm skončil na čtvrtém místě Martin Marek ve vrhu koulí.

Turnaj vybíjená - Broumov


Dne 1.4. 2014 se 5.A a vybraní žáci školního klubu zúčastnili turnaje ve vybíjené v Broumově 5.A skončila na 2. místě, školní klub na pěkném 7. místě. Všem hráčům moc gratulujeme.

Pozdrav z Lysečinské boudy


Ahoj, zdraví vás učitelé a žáci sedmých ročníků školního roku 2013/2014. Letos se nás sešlo 37 a opět jsme využili možnosti ubytování na chatě Lysečinská bouda v Horních Lysečinách.
Zima se k nám obrátila zády, protože sníh musíme téměř lupou hledat. Ani tak ovšem nelenošíme a využíváme každého sněhového plácku, který najdeme. Dokonce se chystáme i na velký vlek U Kostela a to teprve bude vzrůšo. Věříme, že to všichni zvládneme. Večery jsou ve znamení her, ani pohádka na dobrou noc nechybí.

Na letošní lyžák budeme určitě ještě dlouho vzpomínat.

BASKETBAL - 3. MÍSTO V OKRESNÍM KOLE


Výborného výsledku dosáhli chlapci 8. a 9. ročníku, kteří 5. prosince 2013 obsadili 3. místo v okresním kole v basketbalu. Na pomyslný stříbrný stupínek chyběl malý krůček v podobě lepšího celkového skóre.

TURNAJ VE VYBÍJENÉ ŠKOLNÍCH DRUŽIN


Dne 19.11. se v tělocvičně na Malecí uskutečnil turnaj ve vybíjené ŠD. Turnaje se zúčastnilo celkem 5 školních družin : ŠD Krčín , ŠD Malecí , ŠD Komenského , ŠD Plhov a ŠD Nový Hrádek. Každé družstvo hrálo s každým. Nakonec si pohár odnesla ŠD Malecí. My jsme vybojovali 4. místo.
Turnaj se mi moc líbil a příště bych se ráda zúčastnila znovu a bojovala o lepší umístění.

FLORBALOVÝ ÚSPĚCH


Družstvo chlapců I. stupně se 25. listopadu 2013 zúčastnilo okresního kola Školského poháru České pojišťovny ve florbale v Polici nad Metují. Po velmi vyrovnaném průběhu jsme nakonec celý turnaj vyhráli. Postupujeme do krajského kola, které se uskuteční 27. ledna 2014 v Předměřicích nad Labem.

Víkendové soustředění minivolejbaluO víkendu 25. - 27. října proběhlo víkendové soustředění minivolejbalu. Celkem se soustředění zúčastnilo 23 hráčů.

Podrobná zpráva ze soustředění jeZDE

Festivalový turnaj v HK 6.10.


Na turnaj jsme vyslali 4 týmy a obsadili jimi tři kategorie. Modrou - 1 družstvo, Červenou - 2 družstva (A a B) a Žlutou - 1 družstvo. Za krásného počasí, které nám bylo ale v hale mohlo být "ukradené", jsme do finálových tabulek postoupili ve všech kategoriích z 1.místa!
Modří celou svou kategorii vyhráli a vezou do N.Města ZLATO !!! Červení A vybojovali BRONZ a družstvo B celkově obsadilo 13.místo! A nejmladší Žluťásci si přivezli z finálové tabulky skvělé 5.místo
Slovo na závěr: Radost dětí z každého vítězství je tou největší odměnou pro trenéra. A vítězství v modré kategorii minivolejbalu, kde už se hraje "opravdový" volejbal, je 1.místo ÚŽASNÝ ÚSPĚCH !!!O pohár starosty Náchoda


První zářijovou sobotu se zúčastnili děti, které trénují volejbal turnaje v Náchodě. Z tohot turnaje si dovezli krásné první místo a dvě bronzová. Gratulujeme

Podrobné informace naleznete naZDE

Více fotografií můžete vidět ve fotogalerii.

Týdenní volejbalový kemp Hostinné


V srpnu jsme se s volejbalovým oddílem sešli, abychom si společně užily týdenní kemp. První dva dny jsme měli to štěstí, že se nám věnovalo hned několik trenérů, kteří z námi přijel z okolních měst na kurz pod vedením krajského metodika Jakuba Lejska. Díky nim byli tréninky velmi různorodé a zajímavé.
Mezi tréninky na nás čekaly různé hry a soutěže s hlavní krou, která provázela celý kemp, a to sbírání bobříků. Večer jsme si pak všichni sedli k ohýnku a zabrnkali a zabroukali jsme si pár písniček, z našeho VoCe zpěvníčku, před spaním. Jednoho večera na nás čekal bobřík odvahy spolu s noční hrou, u které se naštěstí nikdo neztratil ani strachy nerozbrečel.
Kemp se nám moc povedl a jako parta jsme společně strávili moc hezké chvíle a doufám, že od října mezi sebou přivítáme nové tváře. Být s námi totiž stojí za to.

Nabor do minivolejbalu


Finálový turnaj minivolejbalu v Brně


Poslední červnový víkend se uskutečnil finálový turnaj v minivolejbalu.Oba týmy v težké konkurenci 40 družstev obsadila krásné 17. respektivě 24. místo. Gratulujeme!!

Podrobná zpráva ze soustředění jeZDE

VÍTĚZEM FLORBALOVÉ LIGY DRUŽSTVO RM TEAM


V červnu vyvrcholila vyřazovací částí Krčínská florbalová liga. Vítězem se stalo družstvo RM Team (Martin Marek, Marián Novotný, Radek Tuček, Radek Samek, Radek Vik), které ve finále zdolalo Uklízečky 2:0 na zápasy.

Květnové soustředění minivolejbalu


O víkendu 17.- 19.5 probělo soustředění minivolejbalu pod vedením pana Ptáčka.

Podrobná zpráva ze soustředění jeZDE

Více fotografií můžete vidět ve fotogalerii.

MINIFOTBAL - 17. 5. 2013


Ve spolupráci s Nezávislou společností Luštinec jsme i v letošním školním roce uspořádali okrskové kolo v minifotbale starších žáků. Po velmi dobrém výkonu jsme se ztrátou pouhého jednoho bodu umístili na druhém místě, když jsme nestačili pouze na družstvo ZŠ Malecí "A".

Pohár rozhlasu


Družstva mladších dívek a starších chlapců se ve čtvrtek 9. května zúčastnila atletických závodů – Poháru rozhlasu. V obou kategoriích jsme zůstali těsně pod stupni vítězů a obsadili 4. místo.
Z individuálních výkonů bychom rádi zmínili celkové 2. místo Kateřiny Halamkové (7.A) ve skoku vysokém a 3. místo Radka Tučka (8.B) v běhu na 1500 metrů.

Basketbalový turnaj Jaroměř


20.3. 2013 se žákyně 6. a 7. ročníků účastnily basketbalového turnaje v Jaroměři. Dokázali jsme porazit dva soupeře a získali jsme tak pěkné 4. místo.

Turnaj v minivolejbalu


V sobotu 26. ledna proběhl turnaj minivolejbalu v Kostelci nad Orlicí. Doprovodný text nám napsala jedna z hráček.

Více informací si můžete prohlédnout na Sobotní turnaj minivolejbaluVíce fotografií můžete vidět ve fotogalerii.

Lyžařský Výcvik


V současné době tráví žáci 7. ročníku týden na lyžích v Krkonoších. Ubytování na Lysečínské boudě a výborné sněhové podmínky si všichni pochvalujeme.

Pozvánka na soustředění minivolejbalu

Na naší škole proběhne v polovině ledna (11.-13.1.) další volejbalová víkendovka pro žáky z prvního stupně. Soustředění není určené jenom pro členy volejbalového kroužku nebo VoCe, ale i pro děti, kteří si chtějí zasportovat s míčem, poznat nové kamarády, trošku se zpotit a užít si legraci. S podáním mailové přihlášky neváhejte, o zaplacení soustředění se domluvíte na uvedeném kontaktním telefonu nebo e-mailem.

Více také na Pozvánka na soustředění

Nebo také na Stránky volejbalového centra

PODZIM VE ZNAMENÍ FLORBALUI v letošním školním roce jsme uspořádali okrsková kola Orion florbal cupu. Výborného výsledku dosáhli kluci 6.-7. ročníku, kteří své okrskové kolo vyhráli a postoupili do okresního finále. Zde, na velkém hřišti v náchodské Plechárně, postupně porazili Gymnázium Broumov 1:0, Gymnázium Náchod 5:4, ZŠ Komenského Náchod 4:3 po nájezdech. Ve finále jsme se utkali opět s družstvem Gymnázia Náchod a po boji prohráli 3:5 a obsadili celkové 2. místo. Nejlepším střelcem turnaje se stal náš Honza Řezníček.

PŘESPOLNÍ BĚH - OKRESNÍ KOLO24. září se družstvo chlapců 8.-9. ročníku zúčastnilo okresního kola v přespolním běhu v Polici nad Metují. Na náročné tříkilometrové trati jsme spíše sbírali zkušenosti a obsadili celkové 5. místo.

Sportovní denVe středu 26. 6. jsme pro děti připravili tradiční sportovní den, v rámci kterého proběhl turnaj v přehazované, volejbale a bränballu.


Doskočiště pro skok dalekýV závěru letošního školního roku se nám podařilo vlastními silami dokončit sektor pro skok daleký. Velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu náročné rekonstrukce. Doskočiště, které bylo "pokřtěno" v průběhu Zahradních radovánek, je tak připraveno k využití v příštím školním roce.


Výsledky Krčínského maratonu
MINIFOTBAL - okrskové kolo Nové Město nad Metují , 11. 5. 2012Ve spolupráci s Nezávislou společností Luštinec jsme i letos uspořádali okrskové kolo v minifotbale starších žáků. Celkové 3. místo je pro kluky zklamáním. Svým výkonem však nezklamali a zaslouží pochvalu. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Dominik Bogusz (IX.B).


Vyhlášení výsledků Krčínského maratonuFotografie z vyhlášení výsledků, které proběhlo v pondělí 14.5., si můžete prohlédnout ve fotogalerii.


Naše škola běžela Pražský maratón!

Po úspěšném Krčínském maratonu se naše škola 13.5. 2012 zúčastnila Pražského mezinárodního maratonu – kategorie štafet (3x10 km + 12,195 km). Ve složení Pavla Halásková, Monika Drašnarová, Jana Voborníková a Martin Volf jsme se mezi 500 štafetami neztratili a s časem 4:04 jsme s nádherným sportovním zážitkem protínali cílovou pásku.


4. 5. 2012 - Krčínský maratonTým učitelů ZŠ Krčín se letos rozhodl pokořit Pražský maraton.

Rodiče, sourozenci, příbuzní, kamarádi, přidejte se a vydejte se na trať Krčínského maratonu v okolí naší školy. Zvolte si třídu, které svoji uběhnutou vzdálenost věnujete. Tím zvýšíte její šance na celkové vítězství.


SKOKANSKÁ LAŤKA2.dubna se 29 žáků naší školy zúčastnilo Skokanské laťky, závodů ve skoku vysokém na ZŠ Malecí. Na stupních vítězů se ve svých kategoriích umístili: Kateřina Halamková, 6.A - 1. místo, Kristýna Světlíková, 6.B - 2. místo, Petr Dřímal, 7.B - 2. místo, Matyáš Tvrdík, 7.B - 3. místo, Karolína Šmídová, 7.A - 2. místo, Honza Čtvrtečka, 8.B - 2. místo.
Medailistům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.


FLORBAL - O POHÁR MINISTRA ŠKOLSTVÍDívčí florbalové družstvo naší školy se zúčatnilo dalšího turnaje, tentokrát základního kola Poháru ministra školství. Po velmi dobrém a bojovném výkonu obsadila naše děvčata třetí místo a navázala na chlapce, kteří ve stejné soutěži obsadili v Jaroměři místo druhé.


KRČÍNSKÁ FLORBALOVÁ LIGA MÍŘÍ DO PLAY OFFDesátým kolem se uzavřela základní část 11. ročníku Krčínské florbalové ligy. Vítězem základní části je IBK Dalen, před družstvem Jak se to hraje. Tato dvě družstva postupují přímo do semifinále. Nejlepším střelcem se stal Vojta Stolín s 31. vstřelenou brankou, před Martinem Čečetkou a Petrem Majerským. Nejlepší střelkyní s jednou vstřelenou brankou se stala Gábina Holicsová z družstva Barbie Gang. V pátek 16. března startuje play off, kde na sebe narazí dvojice Ašanti - Týpci z KFC a Nike Team - Barbie Gang.


ORION FLORBAL CUP - OKRESNÍ FINÁLE - DÍVKY TŘETÍ, CHLAPCI ČTVRTÍVynikajícího úspěchu dosáhla naše děvčata v okresním kole Orion florbal cupu, které se uskutečnilo 15. 11. 2011 v Polici nad Metují. Po výborném výkonu bez jediné porážky jsme v konkurenci devíti škol obsadili TŘETÍ MÍSTO. O úspěch se zasloužily: Žižková R., Rydlová A., Petříková K., Doležalová B., Holiczová G., Voborníková P., Hovorková K., Křupalová A., Novotná N., Svatoňová M.

Okresního kola se zúčastnili též CHLAPCI. Po vítězství v okrskovém kole obsadili v okresním kole 9. 11. 2011 v Jaroměři velmi pěkné čtvrté místo.


ORION FLORBAL CUP – okrskové kolo, kat. H IV., 3. 11. 2011Ve čtvrtek 3. listopadu jsme ve spolupráci s ostatními školami Nového Města nad Metují uspořádali okrskové kolo Orion florbal cupu. V konkurenci šesti družstev novoměstkých základních škol naše družstvo ve složení Stolín V., Stolín M., Dobiáš D., Práza L., Práza O., Ptáček O., Šírlo D. v turnaji zvítězilo a zajistilo tak naší škole POSTUP DO OKRESNÍHO FINÁLE, které se koná 9. listopadu v Jaroměři. Další naše družstvo obsadilo čtvrté místo.


START 11.ROČNÍKU KRČÍNSKÉ FLORBALOVÉ LIGY15. října 2011 se rozběhl již 11. ročník Krčínské florbalové ligy. V pátek odpoledne se bude pravidelně utkávat šest přihlášených družstev. Soutěž vyvrcholí, jako každoročně, v květnu 2012 systémem play off. Na snímku obhájci loňského vítězství, družstvo IBK Dalen.


PŘESPOLNÍ BĚH – okresní finále, 27. 9. 2011V úterý 27. září 2011 se družstvo dívek naší školy zúčastnilo okresního kola v přespolním běhu. Celkově dívky obsadily 5. místo. Výborného úspěchu dosáhla Klára Petříková, která doběhla na druhém místě. Na fotu zleva: Aneta Rydlová, Gábina Holicsová, Klára Petříková, Bára Doležalová, Petra Voborníková, Míša Svatoňová.


MINIVOLEJBAL – okresní kolo, 18.5.2011Ve středu 18.5.2011 jsme se zúčastnili okresního kola v minivolejbale v Teplicích nad Metují. V těžké konkurenci obsadila naše dvě družstva 6.-7. místo.


MINIFOTBAL – okrskové kolo, 6.5.2011V pátek 6.5.2011 naše škola ve spolupráci s Nezávislou společností Luštinec uspořádala okrskové kolo v minifotbale. Po dvou vítězstvích, jedné remíze a těsné prohře 1:2 s vítězným družstvem ZŠ Malecí jsme obsadili 3. místo. Nejlepším brankařem turnaje byl vyhlášen Patrick Novotný (VIII.A), druhým nejlepším střelcem se stal Filip Zorvan (IX.B). Kluci zaslouží pochvalu nejen za předvedenou hru, ale i sportovní vystupování.


BASKETBAL – okresní kolo H III., 22.3.2011Po roce jsme se opět zúčastnili okresního kola v basketbalu žáků 6.-7.ročníků. Opět v Jaroměři, opět na velkém, pro nás nezvyklém, hřišti. Naději na obhájení čtvrtého místa nám sebralo horší skóre. Díky nevelké střelecké úspěšnosti jsme obsadili konečné šesté místo.


SVĚTOVÝ POHÁR ŽENV pátek 11.3. se naše škola brzo ráno vydala do Špindlerova Mlýna na Světový pohár žen v Alpských disciplínách. Jeli jsme se podívat na jednu z disciplín - obří slalom. Na tuto akci nás pozval a dopravil Královehradecký kraj. Také jsme od nich obdrželi různá fandítka, trumpety a káždý šálu kolem krku. První kolo bylo velice zajímavé, měli jsme tam i naše reprezentantky. I když jenom jedna postoupila do druhého kola, i druhá závodnice si vedla skvěle. Mezi koly byla 3 hody přestávka a tu nám zpestřila hudební skupina. Mohli jsme se také dívat, jak stavějí novou dráhu na druhé kolo závodu. V druhém kole jsme stihli vyfotit závodnice, které projely cílem. Působily velice sympaticky a naše zástupkyně nedopadly také nejhůře. Moc se nám tam líbilo a máme zážitek na hodně dlouho, protože vidět třeba Lindsey Vonn, Mariu Riesh a ostatní závodnice, to se jen tak nepodaří.

Kristýna Kubištová a Markéta Maršíková


ŽÁKYNĚ 8. A 9. ROČNÍKŮ V OSKRESNÍM KOLE V BASKETBALU
OKRESNÍ KOLO NESTLE BASKET CUPU

Ve středu 10. března 2010 jsme se zúčastnili okresního kola Nestle Basket Cupu v Jaroměři, soutěže určené pro chlapce 6. a 7. ročníku. Kluci podali výborné sportovní výkony a obsadili celkové 4. místo. O medaili nás připravila těsná prohra 2:4 se ZŠ Náchod Plhov. I tak je náš výkon obdivuhodný, neboť se kluci poprvé setkali s regulérním „velkým“ hřištěm, které ve škole bohužel nemáme.


OKRESNÍ FINÁLE VE FLORBALE 4.-5. ROČNÍKŮV úterý 8.12. 2009 jsme se zúčastnili okresního finále kategorie II. (žáci 4.-5. ročník). Po zápasech ve skupině (ZŠ Komenského Nové Město 4:0, ZŠ Teplice nad Metují 4:0 a ZŠ Police nad Metují 4:0) a vítězném semifinále (ZŠ Velké Poříčí 4:3) jsme postoupili do finále. To jsme bohužel prohráli 3:4 gólem v prodloužení, který znamenal naši "náhlou smrt". Poděkování patří všem, kteří naši školu reprezentovali nejen předvedenou hrou, ale i příkladných chováním v duchu fair play.     
Základní škola a Mateřská škola Krčín, Žižkovo nám. 1, 549 01 Nové Město nad Metují ~ zskrcin@zskrcin.cz